Marquez sa stal víťazom VC Aragónska MotoGP

29.09.2013 Celý región

Alcaniz 29. septembra (TASR) - Španiel Marc Marquez na Honde sa stal víťazom Veľkej ceny Aragónska, štrnásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP. Pre lídra priebežného poradia šampionátu to bol už šiesty triumf v sezóne. Druhé miesto obsadil úradujúci majster sveta Španiel Jorge Lorenzo na Yamahe a tretí skončil deväťnásobný svetový šampión Talian Valentino Rossi na Yamahe.

Výsledky - MotoGP:

1. Marc Marquez (Šp./Honda) 42:03,459 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) +1,456 s, 3. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) +12,927, 4. Alvaro Bautista (Šp./Honda) +13,787, 5. Stefan Bradl (Nem./Honda) +13,973, 6. Cal Crutchlow (V.Brit./Yamaha) +14,662.

Celkové poradie MS: 1. Marquez 278 b, 2. Lorenzo 239, 3. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 219, 4. Rossi 185, 5. Crutchlow 156, 6. Stefan Bradl (Nem./Honda) 135